A Bükkszentkereszti Községi és Iskolai Könyvtár

Könyvtári szolgáltatásunk 2008-tól a miskolci II.Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtárral karöltve látja el a helyi lakosság olvasási, művelődési és információs igényeit.

4200 kötetes könyvállomány, videó-, audio-, valamint CD- és DVD-anyagok állnak rendelkezésre.

A csendes olvasótermi használattól kezdve a kölcsönzésen át időről időre számos kulturális program megrendezésre kerül. (író-olvasó találkozók, kézműves foglalkozások, olvasókörök, bábszínházi előadások, zenés műsorok, digitális írástudást fejlesztő tanfolyamok, programozó szakkörök)

Kiemelt figyelmet kapnak az általános iskolás kölcsönzőink. Az új gyarapítású könyvek gazdag kínálatával igyekszünk megerősíteni vagy kialakítani olvasási szokásaikat. Az iskolaidőn kívüli szabadidő hasznos eltöltésére változatos lehetőségeket kínál könyvtárunk.

A minél teljesebb körű információs szolgáltatást internetre csatlakoztatott számítógépek biztosítják.

A 2017-es év első félévének tervezett programjai:

filmklub, olvasókör, irodalmi vetélkedő, kézműves foglalkozás.

(A rendezvények pontos idejét a későbbiekben hirdetjük meg.)

A könyvtár nyitvatartási rendje:

hétfő: 15-18 óráig,

csütörtök: 15-18 óráig.

Elérhetőség:

Furman Éva  70/243-3814

A könyvtár használata a helyi lakosok számára ingyenes.

Szeretettel várjuk kedves Olvasóinkat!

„Az olvasás – ha élvezetet okoz – segít élni. Átélni és túlélni is.”

(Vekerdy Tamás)